Tatrzańska Łomnica

Tylko 6km na wschód od Starego Smokowca jest wspaniały teren dla narciarzy – Tatrzańska Łomnica. Amatorzy białego szaleństwa mogą liczyć tu na najlepsze warunki od grudnia do marca. Trasy zjazdowe mają w sumie 7,5km tras, z czego 5km może być pokrytych sztucznym śniegiem. Ośrodek dzieli się na 2 części: Jamy i Lomnicke sedlo, gdzie odbywa się większość mistrzostw narciarskich na Słowacji.

I podobnie jak noclegi we Wrocławiu oferowane są w atrakcyjnych cenach, zapewniając przy tym wysoki standard, tak i w Tatrzańskiej Łomnicy można znaleźć wygodne i stosunkowo tanie kwatery.

Infrastruktura narciarska czynna jest w godzinach od 8:30 do 16:00.
Usługi oferowane dla narciarzy: szkółki narciarskie, usługi narciarskie/snowboardowe, kwatery, paralotniarstwo.
Stoki: Start zachód (1848 metry), Lomnické sedlo (1237 m), General (1023 metrów), Cucoriedky wschód (957 metrów), Cucoriedky zachód (884 metrów), Francuzska mulda (750 metrów), Start wschód (720 metry), Jamy (550 metrów)
Proponowany skipass SLOVAKIA SUPER SKIPASS jest akceptowany w ośrodkach narciarskich w Tatry Mountain Resorts, Inc (Jasna Niskie Tatry, Tatrzańska Łomnica, Szczyrbskie Jezioro, Stary Smokowiec), PARK SNOW Donovaly, Snow Paradise Wielka Racza-Oscadnica, Malino Brdo-Ruzomberok, Vrátna Free Time Zone i w AQUAPARK TATRALANDIA (miejscu proponującym takie atrakcje wodne, jakich nawet chorwackie kurorty jak Vodice czy Crikvenica nie posiadają).

W tym najlepszym ośrodku narciarskim zlokalizowanym we wschodniej części Tatr Wysokich można cieszyć się jazdą na nartach w pełnym słońcu. Jest tu 9 tras narciarskich o różnym stopniu trudności, od najprostszych do tych naprawdę trudnych. Istnieje również szkółka narciarska dla dzieci. Wyciągi zabierają turystów z tego najwyżej położonego ośrodka w Słowacji na długą przejażdżkę do doliny. Dla tych, którzy nie mają dość dziennej jazdy na nartach, przygotowano stok do nocnej jazdy na nartach, z oświetlonymi 550 metrami ścieżek. Wśród ulubionych atrakcji w tych okolicach jest również podróż kolejką na Lomnický štít lub przejażdżka tramwajem Tatra, który można wykorzystać jako alternatywny rodzaj transportu w tym ośrodku.

Fani snowboardu i narciarstwa biegowego również znajdą tu swoje miejsce. Tatrzańska Łomnica poprzecinana jest wieloma trasami narciarstwa biegowego, które prowadzą do najdłuższej ścieżki z Tatrzańskiej Łomnicy do Vyšné Hágy. Doskonałe trasy narciarskie w Lomnické sedlo (przełęcz) i szerokie trasy z Łomnickiego Stawu prosto do Tatrzańskiej Łomnicy są gwarancją najlepszych narciarskich przeżyć po słonecznej stronie Tatr Wysokich.